2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

 

Ріка Болотниця, фото Палова С. О.

 

2 лютого, в день заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

Цей день започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей та вперше відзначено у 1997 році. З того часу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організовується низка інформаційних кампаній та природоохоронних акцій по всьому світу.

Рамсарський секретаріат щорічно поширює інформаційні матеріали, які можна знайти за посиланням https://www.worldwetlandsday.org та ознайомитись з новим грандом на тему збереження водно- болотних угідь.



 

ГРАНТ У 2023 РОЦІ

Конвенція про водно-болотні угіддя у Всесвітній день водно-болотних угідь 2023 року на тему «Настав час відновлення водно-болотних угідь» запрошує окремих осіб, громадські організації та соціальні підприємства подавати презентації проектних ідей чи ініціатив, які мають на меті зробити внесок у здорові водно-болотні угіддя шляхом сприяння збереженню, відновленню або покращенню управління.

Проектна ідея-переможець отримає 10 000 євро, наданих «Данон».

 

ПРИЙНЯТНІ ІДЕЇ ТА КРИТЕРІЇ:

Пітч гранту 2023 прагне підтримати ідеї або підходи поточних або запланованих ініціатив у будь-якій точці світу з продемонстрованою здатністю до застосування та тиражування в областях зі схожими характеристиками.

Відповідні ідеї можуть включати:

·       Методи збереження, відновлення та раціонального використання екосистем водно-болотних угідь, включаючи їх ресурси

·       Громадські зусилля або залучення до справи, яка приносить користь водно-болотним угіддям, наприклад, позначення як захищеної ділянки або водно-болотні угіддя тощо.

·       Ініціативи щодо підтримки створення альтернативних засобів до існування для зменшення тиску на водно-болотні угіддя

·       Ініціативи або дії, які призведуть до довгострокового захисту та збереження водно-болотних угідь

·       Дослідницький або академічний проект для підвищення знань та розуміння про водно-болотні угіддя.

 

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ

Будь-хто віком від 18 років може подати заявку на отримання гранту або як фізична особа, або як частина громадської організації чи соціального підприємства.

 

КОЛИ БРАТИ УЧАСТЬ

Заявки на участь у конкурсі на грант 2022 відкриються: 2 лютого 2023 року та закриються 2 березня 2023 року.

Посилання на подання заявки: Грант - Всесвітній день водно-болотних угідь (worldwetlandsday.org)